AEH Sigorta Acenteliği

 

HAKKIMIZDA

1979 yılında Holding Mali İşler Muhasebe Müdürlüğünde birim olarak hizmet vermeye başlayan acenteliğimiz, 2008 yılında Hazine Müsteşarlığının yayınladığı Genelge gereği şirketleşerek AEH Sigorta Acenteliği A.Ş olarak işlemlerine devam etmektedir.

Anadolu Grubu bünyesinde, 2008 yılına kadar Anadolu Sigorta temsilciliği hizmeti olarak verilmekte olan sigortacılık hizmetinin, 2008 yılında AEH Sigorta Acenteliği A.Ş. şirketi kurularak verilmesi kararı ile AEH Sigorta Acenteliği A.Ş. öncelikle grup şirketlerinin tüm sigorta hizmeti ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır.

Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Ak Sigorta, Ergo Sigorta, AXA Sigorta A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik, Generali Sigorta ve AIG Sigorta Şirketleri’nin acentesi olan AEH Sigorta Acenteliği, Grup Şirketlerine verdiği Kurumsal Sigortacılık işlemleri dışında, bireysel sigortacılık alanlarında da (Kasko, Trafik, Konut, Dask v.b) hizmet vermektedir. AEH Sigorta Acenteliği A.Ş., acenteliğini yapmakta olduğu, Anadolu ve Allianz Sigorta şirketlerinin, kurumsal acenteleri arasında Türkiye’de performans, portföy ve teknik karlılık sıralamasında uzun yıllardır ilk 3’te yer alarak üstün bir performans sergilemektedir.

Vizyon

İçinde bulunduğu her sektörde olduğu gibi sigorta sektöründe de Anadolu Grubu adının başarı ile anılmasını sağlamak.

Misyon

Sigortalılarımıza kendilerini güvende hissettirmek ve kaliteli hizmet sunmak.